Nişanlı Vizesi ve Eş Vizesi

ABD vatandaşıysanız ve yurtdışında yaşayan yabancı uyruklu biriyle evlenmek üzere nişanlıysanız, K vize kategorisi size iki seçenek sunar: Nişanlı vizesi ve eş vizesi. Bunun yerine konsolosluk işlemleri de yapmak isteyebiliriz. Hangisini seçmeniz gerektiği, durumunuzun özel koşullarına bağlıdır. Hangisinin sizin için daha iyi olduğu konusunda sorularınız varsa, Shihab & Associates Hukuk Bürosu size yardımcı olabilir.

 

Nişanlı K-1/K-2 Vizesi Ne Zaman Seçilmeli?

Aşağıdaki durumlarda bu vizeyi seçmek isteyebilirsiniz:

 • Nişanlının, evlendiğinizde 18 ile 21 yaşları arasında olacak çocukları var. Eş vizesi yerine nişanlı vizesini düşünmeniz gereken en önemli durumlardan biri, yabancı uyruklu nişanlınızın nişanlınızla evli olduğunuzda 18-21 yaş aralığında olacak çocukları olmasıdır. Göçmenlik yasasında yurtdışında mı yoksa ABD'de mi evli olduğunuz konusunda garip bir tutarsızlık var. Yurt dışında evli iseniz, eşinizin evlilik tarihinde 18 yaşını doldurmuş olan çocukları üvey çocuğunuz olarak kabul edilmez ve onlar adına yeşil kart dilekçesi veremezsiniz. Ancak, nişanlınız ve çocukları ABD'ye gelirse ve daha sonra ABD'de evlenirseniz, çocuklar 21 yaşını doldurmadan K-2 vize statüleri nedeniyle yeşil kart başvurusunda bulunabilirler.
 • Düğün ABD'de olacak ve ABD'de yaşayacaksınız. Düğününüzün Amerika Birleşik Devletleri'nde gerçekleşmesini ve ABD'de kalıcı olarak yaşamaya devam etmesini istiyorsanız, nişanlı vizesi doğru seçim gibi görünüyor.
 • Düğün ABD'de olacak ve yurtdışında yaşayacaksınız. Düğününüzün Amerika Birleşik Devletleri'nde gerçekleşmesini istiyorsanız ve siz ve eşiniz yurtdışında eşinizin kendi ülkesinde yaşamak istiyorsanız, nişanlı vizesi ve hatta B-2 ziyaretçi turist vizesi işe yarayacaktır. Turist vizesi rotasına giderseniz, ABD'de kalmama niyetinize dair kanıt sunmanız gerekebileceğini unutmayın.

 

Zor Göçmenlik Davaları

Göçmenlik davanızın zor olacağına inanıyorsanız, en iyi seçim nişanlı vizesi gibi görünüyor. Bu şekilde, davanız zorsa, avukatınız hükümet yetkilileriyle iletişime geçerek ve herhangi bir USCIS görüşmesinde size eşlik ederek sürece daha iyi dahil olabilir. Davanız ABD'de reddedilirse, avukatınız temyiz başvurusunda bulunabilir. Davanız yurtdışındaki ABD konsolosluğu tarafından reddedilirse temyiz yoktur.

 

Eş Ne Zaman Seçilmeli K-3/K-4 Vizesi

Düğün yurt dışında olacaksa ve ABD'de yeşil kart başvurusu yapılmışsa bu vizeyi tercih etmek isteyebilirsiniz. Düğününüzün yurtdışında nişanlınızın memleketinde gerçekleşmesini istiyorsanız ve ardından yeni eşinizin yeşil kart başvurusunda bulunmak için ABD'ye gelmesini istiyorsanız, bu eş vizesi seçeneği uygun görünmektedir.

Düğününüzün yurtdışında nişanlınızın kendi ülkesinde gerçekleşmesini ve ardından yeni eşinizin ABD'ye daimi ikametgah (yeşil kart statüsü) olarak girmesini istiyorsanız, konsolosluk işleme yöntemi muhtemelen en iyi seçimdir. Bu şekilde ABD'ye girmeden önce her şeyi halledebilirsiniz.

Ücretler ve söz konusu olduğunda, konsolosluk işlemleri yapmak daha ucuz olabilir, ancak koşullara bağlıdır.

 

En Hızlı Seçenek 

Amacınız nişanlınızı mümkün olan en kısa sürede Amerika Birleşik Devletleri'ne sokmaksa, bir göçmenlik avukatından nişanlınızın memleketinin mevcut zaman dilimlerine ve birikmiş işlerine bir göz atmasını istemelisiniz. K vizesi hakkında sorularınız varsa, Shihab & Associates Hukuk Bürosu'ndaki Columbus ailesi göçmenlik avukatlarımız size yardımcı olabilir.

Why Choose Shihab & Associates?

Retaining an Immigration Attorney is an Important Decision
 • Personal and Exceptional Approach to Processing Visas and Working With Our International Clients
 • US Immigration Services Offered in Columbus, Cleveland, Southfield, & Washington DC
 • Technologically Savvy Law Firm with Implementation of Numerous Tools to Deliver Case Progress

Secure an Immigration Attorney Today

Our lawyers will individually and clearly explain the visa or green card process and will simplify the complex procedure in small, easy to understand steps.

 • Please enter your first name.
 • Please enter your last name.
 • Please enter your phone number.
  This isn't a valid phone number.
 • Please enter your email address.
  This isn't a valid email address.
 • Please make a selection.
 • Please enter a message.
 • By submitting, you agree to be contacted about your request & other information using automated technology. Message frequency varies. Msg & data rates may apply. Text STOP to cancel. Acceptable Use Policy