Vatandaşlığa Kabul Avukatı

Müşterilerin Süreçte Gezinmesine Yardımcı Olmak! Ayrıca Fairfax, VA, Cleveland, OH, Southfield, MI ve Washington, D.C.'ye de hizmet veriyoruz.

Amerika Birleşik Devletleri vatandaşı olmanın üç yolu vardır: Kan Hakkı (Jus Sanguinis), Doğum Yeri Hakkı (Jus Soli) ve Vatandaşlığa Kabul. Vatandaşlığa kabul süreci, yetenekli ve deneyimli bir Columbus göçmenlik avukatının yardımını gerektirir.

 

Shihab & Associates Hukuk Bürosu, vatandaşlığa kabul sürecinde size yardımcı olmak için burada. Fairfax, Columbus, Cleveland, Southfield ve Washington, D.C.'deki müşterilere başarılı bir şekilde yardımcı olduk.

 

Nasıl ABD Vatandaşı Olunur?

Kan Hakkı yöntemi, bir kişinin Amerika Birleşik Devletleri vatandaşlığı hakkını ebeveynlerinin vatandaşlığına dayandıran otomatik bir vatandaşlık verilmesidir. Çocuğun doğumu sırasında en az bir ebeveyn Amerika Birleşik Devletleri vatandaşıysa, çocuğa Amerika Birleşik Devletleri dışında doğmuş olsa bile ABD vatandaşlığı verilir.

Otomatik ABD vatandaşlığı elde etmenin ikinci yöntemi, Amerika Birleşik Devletleri'nde doğan bir çocuğa, ebeveynlerinin ABD vatandaşı olup olmadığına bakılmaksızın otomatik olarak vatandaşlık verildiği Anayasal öncülüne dayanan Doğum Yeri Hakkı (Jus Soli) olarak adlandırılır. Bu yönteme göre, Amerika Birleşik Devletleri'nde doğan bir çocuk, annesi Amerika Birleşik Devletleri'nde yasadışı olarak bulunsa bile vatandaştır.

Vatandaşlığa kabul, ABD vatandaşlığı almanın son yöntemidir. Otomatik bir vatandaşlık verilmesi değildir; Başvuru sahibi, vatandaşlığa kabul şartlarına uygun olmalıdır - ancak reşit olmayanlar, ebeveynleri vatandaşlığa geçtiğinde otomatik olarak vatandaş olurlar. Vatandaşlığa kabul süreci, bir başvuruyu tamamlamak, bir mülakata katılmak ve bir yurttaşlık bilgisi ve İngilizce yeterlilik sınavını geçmekten oluşur. Bu testlerden belirli koşullar altında feragat edilebilir.

Başvuru sahibi, İngilizce yeterlilik sınavına girmekten muaftır ve aşağıdaki durumlarda Yurttaşlık Bilgisi sınavına kendi ana dillerinde girebilir:

 • Vatandaşlığa kabul başvurusu sırasında 50 yaşında veya daha büyük ve 20 yıldır Amerika Birleşik Devletleri'nde daimi ikametgah sahibi (yeşil kart sahibi) olarak yaşamış ("50/20" istisnası).
 • Vatandaşlığa kabul başvurusu sırasında 55 yaşında veya daha büyük ve 15 yıldır Amerika Birleşik Devletleri'nde daimi ikametgah sahibi olarak yaşamış olmak (genellikle "55/15" istisnası olarak anılır).

Zihinsel engelliyseniz veya fiziksel veya gelişimsel bir engeliniz nedeniyle bu vatandaşlığa kabul gerekliliklerine uyamıyorsanız, İngilizce ve yurttaşlık bilgisi testlerinde bir istisna için de uygun olabilirsiniz.

 

Vatandaşlığa Kabul için Uygunluk

Vatandaşlığa kabul edilmeye hak kazanabilmek için şunlar olmalıdır:

 • En az 18 yaşında
 • Amerika Birleşik Devletleri'nin yasal daimi ikametgahı
 • Başvuru sırasında en az beş yıldır Amerika Birleşik Devletleri'nde ikamet eden ve fiziksel olarak mevcut olan bir kişi
 • "İyi ahlaki karakter"

Vatandaşlığa Kabul için uygun olup olmadığınızı belirlemek için USCIS, bir Vatandaşlığa Kabul Uygunluk Çalışma Sayfası oluşturmuştur. Bu şartları karşılıyorsanız, vatandaşlığa kabul için başvurabilirsiniz.

 

İyi Ahlaki Karakterin Tanımlanması

Vatandaşlığa kabul edilmiş bir vatandaş olmak için, iyi ahlaki karaktere sahip bir kişi olmalısınız. İyi ahlaki karakter, mahkemeler tarafından, başvuranın ikamet ettiği toplumun ortalama vatandaşlarının standartlarına uyan bir karakter olarak yorumlanmıştır. Amerika Birleşik Devletleri Vatandaşlık ve Göçmenlik Hizmetleri ("USCIS"), Kongre'nin çıkardığı yasalara dayanarak ahlaki karakteriniz hakkında bir karar verecektir. USCIS, "Vatandaşlığa Kabul Başvurunuzu" (N-400) gönderdiğiniz tarihte başlayan beş yıllık inceleme süreniz boyunca iyi bir ahlaki karakter sergileyip sergilemediğinizi değerlendirirken birçok faktörü dikkate alacaktır. Başvuru sahibi bir ABD vatandaşıyla evli ise, iyi ahlaki karakter incelemesi süresi üç yıldır. Bununla birlikte, USCIS, beş yıllık (veya üç yıllık) süreden önce herhangi bir zamanda başvuru sahibinin davranış ve eylemlerini dikkate alabilir.

Tipik olarak, iyi ahlaki karakter incelemesinde, USCIS, göçmenlik kaydınızı herhangi bir yalan kanıtı için ve sabıka kaydınızı "ahlaki ahlaksızlık" içeren herhangi bir tutuklama, mahkumiyet veya suç için kontrol edecektir. Bu, USCIS'in adalete, dürüstlüğe, alçakgönüllülüğe veya iyi ahlaka aykırı bir şey yaptığınıza dair herhangi bir kanıt arayacağı anlamına gelir. Geçmişinizdeki tüm tutuklamaları, mahkumiyetleri ve suçları, ne kadar büyük veya küçük olursa olsun USCIS'e bildirmelisiniz. Bunu yapmazsanız ve USCIS bunları keşfederse, vatandaşlığa kabul edilmeniz, bunu bildirmeyerek iyi bir ahlaki karakter eksikliği sergilediğiniz için reddedilecektir.

Ayrıca, herhangi bir olumlu ahlaki özellikten o kadar yoksun olan bazı suçlar da vardır ki, vatandaşlığa kabul için kalıcı bir engel teşkil eder. Örneğin, bir başvuru sahibi 29 Kasım 1990'da veya sonrasında cinayetten hüküm giymişse veya "ağırlaştırılmış bir suçtan" hüküm giymişse, o zaman asla ABD vatandaşı olamaz. Ağırlaştırılmış suç, hapis cezasının en az bir yıl olduğu bir "şiddet suçu" dur.

İyi bir ahlaki karaktere sahip olmadığınız tespit edilirse, başvurunuzun reddedilmesinin yanı sıra meydana gelebilecek birçok zarar verici şey vardır. Potansiyel olarak, büyük bir suç işlediyseniz ülkeden çıkarılabilirsiniz. Bu ciddi bir sorundur, bu nedenle nasıl ilerleyeceğiniz konusunda sorularınız varsa veya tavsiyeye ihtiyacınız varsa, vatandaşlığa kabul süreci boyunca size uygun şekilde yardımcı olabilmemiz için Shihab & Associates Hukuk Bürosu ile iletişime geçmekten çekinmeyin.

 

Bugün Bize Ulaşın

Göçmenlik vizesi veya yeşil kart meselesi hakkında sorularınız varsa ve/veya göçmenlik sürecinde yardıma ihtiyacınız varsa, lütfen Columbus göçmenlik avukatlarımızla iletişime geçin. Shihab & Associates Hukuk Bürosu, karmaşık vatandaşlığa kabul sürecinde size yardımcı olmaktan mutluluk duyar.

Why Choose Shihab & Associates?

Retaining an Immigration Attorney is an Important Decision
 • Personal and Exceptional Approach to Processing Visas and Working With Our International Clients
 • US Immigration Services Offered in Columbus, Cleveland, Southfield, & Washington DC
 • Technologically Savvy Law Firm with Implementation of Numerous Tools to Deliver Case Progress

Secure an Immigration Attorney Today

Our lawyers will individually and clearly explain the visa or green card process and will simplify the complex procedure in small, easy to understand steps.

 • Please enter your first name.
 • Please enter your last name.
 • Please enter your phone number.
  This isn't a valid phone number.
 • Please enter your email address.
  This isn't a valid email address.
 • Please make a selection.
 • Please enter a message.
 • By submitting, you agree to be contacted about your request & other information using automated technology. Message frequency varies. Msg & data rates may apply. Text STOP to cancel. Acceptable Use Policy