ABD Vatandaşlığı için Vatandaşlığa Kabul Dilekçenizi En Kısa Sürede Yapın

Columbus Göçmenlik Avukatlarımızdan Yardım İsteyin

ABD'de daimi ikamet ediyorsanız (yeşil kart sahibi) ve vatandaşlığa kabul dilekçesi yoluyla ABD vatandaşlığına başvurmaya uygunsanız, bunu mümkün olan en kısa sürede yapmayı düşünmek akıllıca olacaktır. Dilekçenizi vermek için beklemek korkunç sonuçlara yol açabilir çünkü gelecekte vatandaş olmanızı kalıcı olarak engelleyebilecek bir şey olabilir ve o zaman şansınızı kaçırmış olursunuz.

Amerika Birleşik Devletleri vatandaşı olarak vatandaşlığa kabul edilmeye uygun olup olmadığınız hakkında sorularınız varsa, Shihab & Associates Hukuk Bürosu'ndaki deneyimli avukatlardan yardım isteyin. Columbus göçmenlik avukatlarımız 50 yılı aşkın birleşik deneyime sahiptir.

 

Vatandaşların göçmenlik statüsü konusunda endişelenmesine gerek yok

Daimi ikametgah sahibi olarak göçmenlik statünüzü kaybedebilir ve yeşil kartınızın ABD hükümeti tarafından iptal edilmesini sağlayabilirsiniz. Sadece yeşil kartınızı kaybetmekle kalmaz, aynı zamanda belirli bir suçtan hüküm giymeniz, ABD dışında yurtdışında çok fazla zaman geçirmeniz veya başka bir göçmenlik ihlali yapmanız gibi çeşitli nedenlerle Amerika Birleşik Devletleri'nden çıkarılabilirsiniz. Bir ABD vatandaşı, bir kişinin gönüllü olarak vatandaşlığından vazgeçmesi veya hileli yollarla ABD vatandaşlığı kazanması gibi çok sınırlı durumlar dışında, neredeyse hiçbir zaman statüsünü kaybedemez veya ABD'den çıkarılamaz.

 

Vatandaşlar Kısıtlama Olmaksızın Yurtdışına Seyahat Edebilir

Daimi ikametgah sahibi olarak, yeniden giriş izni veya dönüş vizesi olmadan bir yıldan fazla Amerika Birleşik Devletleri dışına seyahat etmeniz yasaktır veya yeşil kart durumunuzu kaybetme riskiyle karşı karşıya kalırsınız. Bir ABD vatandaşı, zaman sınırı veya dönüş vizesi şartı olmaksızın yurtdışına özgürce seyahat etme hakkına sahiptir.

 

Vatandaşlar Aile Üyeleri İçin Daha Kolay Yeşil Kart Alabilir

Yeşil kartlar için aile üyelerine sponsor olmak için göçmenlik dilekçesi veren daimi ikamet edenler uzun bekleme süreleriyle karşı karşıyadır. ABD vatandaşları çok daha kısa bekleme sürelerine sahiptir ve daha geniş bir aile üyesi yelpazesine sponsor olabilir.

 

Vatandaşlar daha fazla anayasal hakka sahip

Daimi ikamet edenler, Amerika Birleşik Devletleri Anayasası tarafından güvence altına alınan tüm haklara ve korumalara sahip değildir.

Bu haklardan bazıları şunlardır:

 • Amerika Birleşik Devletleri pasaportu hakkı
 • Oy kullanma hakkı
 • Yurtdışına seyahat ederken Amerika Birleşik Devletleri büyükelçiliklerinden ve konsolosluklarından yardım alma hakkı
 • Jüri üyeliği hakkı
 • Tam Sosyal Güvenlik yardımlarının yanı sıra diğer federal ve eyalet mali yardım biçimlerini alma hakkı

 

Amerika Birleşik Devletleri Vatandaşı Nasıl Olunur?

Beş yıldır (veya yeşil kartınız eşiniz tarafından destekleniyorsa üç yıl) daimi ikametgah sahibiyseniz, iyi bir ahlaki karaktere sahip olmak ve belirli göçmenlik yasası ihlallerinden kaçınmak gibi diğer tüm şartları yerine getirmeniz koşuluyla ABD vatandaşlığına başvurmaya hak kazanabilirsiniz.

Amerika Birleşik Devletleri vatandaşı olmakla ilgileniyorsanız veya göçmenlik yasası hakkında başka endişeleriniz veya sorularınız varsa, Shihab & Associates Hukuk Bürosu'ndaki avukatlara danışın.

Why Choose Shihab & Associates?

Retaining an Immigration Attorney is an Important Decision
 • Personal and Exceptional Approach to Processing Visas and Working With Our International Clients
 • US Immigration Services Offered in Columbus, Cleveland, Southfield, & Washington DC
 • Technologically Savvy Law Firm with Implementation of Numerous Tools to Deliver Case Progress

Secure an Immigration Attorney Today

Our lawyers will individually and clearly explain the visa or green card process and will simplify the complex procedure in small, easy to understand steps.

 • Please enter your first name.
 • Please enter your last name.
 • Please enter your phone number.
  This isn't a valid phone number.
 • Please enter your email address.
  This isn't a valid email address.
 • Please make a selection.
 • Please enter a message.
 • By submitting, you agree to be contacted about your request & other information using automated technology. Message frequency varies. Msg & data rates may apply. Text STOP to cancel. Acceptable Use Policy