Columbus DACA Avukatları

Amerika Birleşik Devletleri'ndeki Ertelenmiş Eylem Davalarında Müşterilere Yardım Etmek

15 Haziran 2012'de İç Güvenlik Bakanı Janet Napolitano, İç Güvenlik Bakanlığı'nın (DHS) bazı belgesiz göçmenlere sınır dışı edilmekten kurtulma ve onlara Amerika Birleşik Devletleri'nde yasal olarak çalışma izni verme konusunda yeni bir politikaya sahip olduğunu resmen açıkladı. Bu yeni ilke DREAMer Ertelenmiş Eylem programı olarak adlandırılmıştır.

Çocukluk Varışları için Ertelenmiş Eylem (DACA), Trump yönetiminin programı sona erdirme planlarını başlattığı için geçen yıl boyunca çok fazla tartışma konusu oldu. Amerika Birleşik Devletleri Vatandaşlık ve Göçmenlik Hizmetleri'nin (USCIS) 14 Şubat 2018 tarihli güncellemesinden itibaren, yeni DACA başvuruları artık kabul edilmeyecektir. USCIS şu anda yalnızca DACA kapsamında daha önce ertelenmiş eylem verilenler için yenileme taleplerini kabul etmektedir.

Göçmenlik hukukunun çoğu alanında olduğu gibi, prosedürler ve mevzuat da sürekli değişmektedir. En son bilgiler ve DACA ile ilgili benzersiz haklarınız hakkında daha fazla bilgi edinmek için, Shihab & Associates Hukuk Bürosu'nda bir Columbus göçmenlik avukatı ile konuşun. Elli yılı aşkın birleşik yasal deneyime sahibiz ve haklarınızı yasaların en geniş kapsamına kadar korumak için sizinle yakın bir şekilde çalışacağız.

DACA Nedir?

Politika, yasalaşsaydı, DREAM Yasası kapsamında genç göçmenlere sunulacak faydaların çoğunu ele alıyor. İç Güvenlik Bakanlığı'na göre, politikanın kriterlerini karşılayan belgesiz bir göçmen olduğunuz sürece, hükümet sizi sınır dışı etmeye çalışmayacaktır. Ertelemeler, olası yenileme ile birlikte iki yıllık dönemler için geçerlidir. Erteleme alıyorsanız, erteleme süresi boyunca istihdam izni de alabilirsiniz. DACA size kendi başına vize veya yasal göçmenlik statüsü vermeyecektir. Ancak size kaldırma işlemine karşı koruma sağlayabilir ve Amerika Birleşik Devletleri'nde yasal olarak çalışma izni verebilir.

DACA Yenilemeleri

Daha önce de belirtildiği gibi, USCIS yalnızca DACA yenilemelerini kabul etmektedir. Bunlar, daha önce DACA kapsamında ertelenmiş eylem verilen, ancak 5 Eylül 2016 tarihinde veya sonrasında süresi dolan kişiler için geçerlidir. Yenileme talebinde bulunmak için Form I-821D ve Form I-765'i uygun şekilde doldurmanız gerekir.

Yeni Bir DACA İsteği Gönderme

Daha önce DACA kapsamında ertelenmiş eylem izni verilmiş ancak bu süre 5 Eylül 2016'dan önce sona ermiş veya DACA hibeniz sonlandırılmış kişiler için, Form I-821D ve Form I-765'te 

verilen talimatlara dayanarak yeni bir ilk DACA talebinde bulunabilirsiniz.

Doğum belgenizi, pasaportunuzu, kimlik kartınızı, okul kayıtlarınızı vb. İçerebilecek mümkün olduğunca fazla belge toplamanın yanı sıra, bir avukat tutarak başvurunuzu dosyalamak için yasal tavsiye almalı ve yardım almalısınız. Avukat olmayanların tavsiyelerine güvenmek veya kendi başınıza bir yenileme başvurusunda bulunmaya çalışmak karmaşık ve zor olabilir, bu da ABD'de kalma yeteneğinizi tehdit edebilir.

ABD'de Kalma Hakkınızın Korunması

Shihab & Associates Hukuk Bürosu, DACA yenileme başvurunuza yardımcı olmak için burada. Politikalar ve prosedürler tekrar değişirse, haklarınızı gerektiği gibi korumaya hazır olacağız. Columbus göçmenlik avukatlarımız, tüm müşterilerimize en yüksek kalitede yasal temsil sunmak için değişen yasalara, başkanlık idarelerine ve işlemlere ayak uymaktadır.

Why Choose Shihab & Associates?

Retaining an Immigration Attorney is an Important Decision
 • Personal and Exceptional Approach to Processing Visas and Working With Our International Clients
 • US Immigration Services Offered in Columbus, Cleveland, Southfield, & Washington DC
 • Technologically Savvy Law Firm with Implementation of Numerous Tools to Deliver Case Progress

Secure an Immigration Attorney Today

Our lawyers will individually and clearly explain the visa or green card process and will simplify the complex procedure in small, easy to understand steps.

 • Please enter your first name.
 • Please enter your last name.
 • Please enter your phone number.
  This isn't a valid phone number.
 • Please enter your email address.
  This isn't a valid email address.
 • Please make a selection.
 • Please enter a message.
 • By submitting, you agree to be contacted about your request & other information using automated technology. Message frequency varies. Msg & data rates may apply. Text STOP to cancel. Acceptable Use Policy