Columbus Sınır Dışı Savunma Avukatı

Siz veya sevdiğiniz biri sınır dışı edilme veya sınır dışı edilme işlemleriyle karşı karşıyaysanız, Amerika Birleşik Devletleri'nde kalmayı hak ettiğinizi kanıtlamak için yalnızca bir şansınız olabilir. Columbus'taki deneyimli sınır dışı etme avukatlarımızın, sınır dışı edilme duruşmanızda sağlam bir savunma sunmasına izin verin. Yüksek puanlı göçmenlik firmamız ülke çapında göçmenlik davalarını ele almaktadır!

 

Sınır dışı etme nedir?

Sınır dışı etme ("sınır dışı etme" olarak da adlandırılır), hükümetin ABD vatandaşı olmayan (veya "yabancı") kişileri göçmenlik veya ceza yasalarının ihlali nedeniyle Amerika Birleşik Devletleri'nden çıkarmaya çalıştığı süreci ifade eder. Sınır Dışı Etme veya Sınır Dışı Etme İşlemleri, bir yabancının hükümetin iddialarına itiraz etmeye ve sınır dışı edilmekten kurtulmaya çalışabileceği düşmanca işlemlerdir.

 

Sınır Dışı Edilme Nedenleri

Bir göçmenlik hakimi, aşağıdakiler de dahil olmak üzere çeşitli nedenlerle sınır dışı etme sürecini başlatabilir:

1. Göçmen olmayan vize şartlarını ihlal etmek,

2. Göçmenlik yasasını ihlal etmek

3. Suç işlemek

4. Başka bir kişinin yasa dışı girişine yardım etmek

5. Geçerli belgelerin sağlanamaması

6. Yasa dışı mevcudiyet

7. Evlilik dolandırıcılığı yapmak

 

Görünecek Bildirim nedir?

Sınır dışı etme işlemleri, yabancıya Görünme Bildirimi ("NTA") sunulduğunda başlar. NTA, Amerika Birleşik Devletleri Göçmenlik ve Gümrük Muhafaza ("ICE") tarafından yayınlanan ve yabancıyı sınır dışı edilebilirlikle suçlayan sınır dışı edilme nedenlerini belirten bir belgedir.

 

Not: NTA alan bir yabancı, İç Güvenlik Bakanlığı'na ("DHS") posta adresini (veya avukatının posta adresini) vererek yanıt vermeli ve "gıyabında" sınır dışı edilmekten kaçınmak için planlanan duruşmalarda görünmelidir.

 

Kaldırma İşlemleri Sırasında Ne Olur?

Sınır dışı etme veya sınır dışı etme işlemleri, Adalet Bakanlığı Göçmenlik İnceleme İcra Dairesi ("EOIR") tarafından istihdam edilen avukatlar olan Göçmenlik Hakimleri tarafından yürütülür. Hükümet, sınır dışı edilebilirliği açık, inandırıcı ve kesin kanıtlarla gösterme yükünü taşımaktadır. Hükümet yükünü yerine getiremezse, Göçmenlik Yargıcı yabancıya sınır dışı edilmekten kurtulma hakkı verecektir. Yük karşılanırsa ve sınır dışı edilmenin hafifletilmesi için herhangi bir neden yoksa, Yargıç yabancının ABD'den çıkarılmasını emredecektir.

 

Hızlı Kaldırma nedir?

Amerika Birleşik Devletleri, bazı vatandaş olmayanlara karşı hızlandırılmış sınır dışı etme işlemleri başlatabilir ve bir göçmenlik hakimi önünde duruşma yapmadan onları sınır dışı edebilir. Bir göçmen, Amerika Birleşik Devletleri'ne girmek için uygun belgelere veya kendileri hakkında yanlış beyan edilmiş gerçeklere sahip değilse, hızlandırılmış sınır dışı etme işlemlerine yerleştirilebilir. Hızlandırılmış sınır dışı etme işlemleri, yalnızca vatandaş olmayan kişi giriş limanındaysa veya Amerika Birleşik Devletleri'nde 2 yıldan fazla bir süredir ikamet ettiğini kanıtlayamıyorsa başlatılabilir. Hızlandırılmış sınır dışı etme işlemleriyle karşı karşıyaysanız, bir göçmenlik hakimi görmeyeceksiniz. Davanız, sınır dışı edilmeniz gerekip gerekmediğini belirleyecek bir göçmenlik memuru tarafından ele alınacaktır.

 

Kaldırma Sonrası Rahatlama

Hükümet yükünü karşılasa ve yabancının sınır dışı edilebilir olduğunu kanıtlasa bile, yabancının çıkarılmasından kaynaklanan çeşitli rahatlama biçimleri vardır. Bu tür yardım biçimleri arasında sınır dışı edilmenin iptali, iltica, sınır dışı edilmenin engellenmesi, İşkenceye Karşı Sözleşme ("CAT") kapsamındaki yardım, gönüllü ayrılma, statünün düzeltilmesi ve çıkarılabilirlik veya kabul edilemezlikten feragat edilmesi yer almaktadır.

 

Göçmenlik Yargıcı, yabancıyı sınır dışı edilme yardımı için uygun bulursa, Hakim rahatlamayı sağlayan bir emir verecektir. Göçmenlik Yargıcı tarafından bir kez rahatlama sağlandıktan sonra, oyun bitmez. Yabancı hala USCIS'ten bu durumu kanıtlayan bir belge almalıdır. Bu süreç özenli olabilir.

 

Bizimle Nasıl İletişime Geçebilirsiniz?

Yakın zamanda bir Görünme Bildirimi ("NTA") aldıysanız, derhal Columbus göçmenlik avukatlarımızla iletişime geçin veya bir göçmenlik avukatına danışmak n için (800) 625-3404 numaralı telefondan Shihab &; Associates Hukuk Bürosu'u arayın. Columbus'taki hukuk büromuz, Amerika Birleşik Devletleri'nin her yerinden sınır dışı edilme davalarına bakmaktadır. Lütfen bizimle iletişime geçin ve hukuk büromuzun göçmenlik konularınızda size nasıl yardımcı olabileceğini deneyimleyin. Shihab &; Associates Hukuk Bürosu, göçmenlik deneyiminizi keyifli ve sorunsuz hale getirebilecek yetkin, duyarlı ve yenilikçi avukatlara sahiptir. Ayrıca Fairfax, VA, Columbus, OH, Cleveland, OH, Southfield, MI ve Washington, D.C.'de birden fazla lokasyonumuz var.

 

Why Choose Shihab & Associates?

Retaining an Immigration Attorney is an Important Decision
 • Personal and Exceptional Approach to Processing Visas and Working With Our International Clients
 • US Immigration Services Offered in Columbus, Cleveland, Southfield, & Washington DC
 • Technologically Savvy Law Firm with Implementation of Numerous Tools to Deliver Case Progress

Secure an Immigration Attorney Today

Our lawyers will individually and clearly explain the visa or green card process and will simplify the complex procedure in small, easy to understand steps.

 • Please enter your first name.
 • Please enter your last name.
 • Please enter your phone number.
  This isn't a valid phone number.
 • Please enter your email address.
  This isn't a valid email address.
 • Please make a selection.
 • Please enter a message.
 • By submitting, you agree to be contacted about your request & other information using automated technology. Message frequency varies. Msg & data rates may apply. Text STOP to cancel. Acceptable Use Policy