Sanatçılar, Öğretmenler ve Antrenörler için P Vizesi 

Columbus, Ohio, Cleveland, Ohio, Southfield, Michigan ve Washington, D.C.'deki Shihab & Associates Hukuk Bürosu

P-1 kategorisi göçmen olmayan vize, performans grupları, sporcular, kültürel açıdan benzersiz sanatçılar, öğretmenler ve antrenörler için geçerlidir. P-2 kategorisi, uygun bireysel ve grup sanatçıları için kullanışlıdır. P-3 kategorisi, kültürel olarak benzersiz sanatçılar (grup veya bireyler), öğretmenler ve

 

P-1 Sınıflandırması için Gereklilikler

P-1 sınıflandırma vizesi, bireysel olarak veya bir grubun veya takımın parçası olarak uluslararası üne sahip sporcular ve eğlence grupları (bireyler değil) için yararlıdır. Uluslararası tanınmanın temel standardını, yani "bu tür bir başarının birden fazla ülkede tanındığı, lider olduğu veya iyi bilindiği ölçüde, normalde karşılaşılanın önemli ölçüde üzerinde bir beceri ve tanınma derecesi ile kanıtlanan alanda yüksek düzeyde bir başarı" 8 CFR §214.2(p) (3).

 

Sporcu

P-1, bireysel itibar ve başarılara dayalı olarak uluslararası kabul görmüş bir sporcuya verilebilir. Standart, gereksinimin "sürekli ulusal veya uluslararası beğeni" olduğu atletizmdeki O-1 uzaylılarına kıyasla daha düşüktür. P-1 vizesi, antrenörler ve eğitmenler için değil, yarışan sporcular içindir. Atletik takımlar uluslararası alanda disiplinde üstün olarak tanınmalı ve bu tür bir tanınmayı gerektiren hizmetleri yerine getirmek için gelmelidir.

 

2006 tarihli REKABET Yasası, P-1 sınıflandırmasına uygun yabancıları aşağıdakileri içerecek şekilde genişletti:

 1. Yıllık toplam geliri 10 milyon doları aşan altı veya daha fazla profesyonel spor takımından oluşan bir birliğe ait takımlar tarafından istihdam edilen bireysel profesyonel sporcular;
 2. ABD'de en az 15 amatör spor takımıyla uluslararası bir ligin/derneğin parçası olan takımlar veya franchise'larla performans sergileyen bireysel antrenörler veya sporcular;
 3. Amatör veya profesyonel patenciler, bireysel olarak veya bir grubun parçası olarak tiyatro pateni yapımlarında/turlarında performans sergiliyorlar.

 

Belge

Bireysel sporcular ve takımlar, dilekçelerine büyük bir ABD spor ligi veya takımıyla ihale edilmiş bir sözleşmenin yanı sıra aşağıdakilerden en az ikisinin kanıtını ve/veya belgesini eklemelidir:

 1. Önceki bir ABD büyük lig sezonuna önemli katılım;
 2. Milli takımla uluslararası yarışmalara katılmak;
 3. Üniversiteler arası rekabette önceki bir ABD Kolej / Üniversite sezonuna önemli katılım;
 4. Büyük bir ABD spor liginden veya yetkiliden yabancıların veya takımın uluslararası tanınırlığını detaylandıran yazılı bir beyan;
 5. Spor medyasından veya uluslararası tanınırlığa saygı duyan tanınmış bir uzmandan yazılı bir beyan;
 6. Uluslararası sıralama; veya
 7. Sporda önemli onurlar/ödüller.

 

Eğlence

Uluslararası alanda sürekli ve önemli bir süre boyunca disiplinde seçkin olarak tanınan bir eğlence grubuna ait olan yabancılar, P-1 sınıflandırma vizesini tercih edebilirler. Her üye, grupla en az bir yıl boyunca sürekli ve önemli bir ilişkiye sahip olmalıdır. Entertainer vizeleri ile ilgili sorularınız için bizimle iletişime geçin.

 

Gereksinim -leri:

 1. Grubun kurulduğuna ve en az bir yıllık bir süre boyunca düzenli olarak faaliyet gösterdiğine dair kanıt;
 2. Dilekçe sahibinden, grubun her bir üyesini listeleyen bir beyan ve her üyenin grup tarafından düzenli olarak istihdam edildiği kesin tarih; ve
 3. Grubun, disiplinde sürekli ve önemli bir süre boyunca uluslararası olarak tanındığının kanıtı. Bu, grubun olağanüstü başarılar için uluslararası ödüllere veya ödüllere aday gösterilmesi veya almasıyla kanıtlanabilir;

 

Veya grubun aşağıdakilerden üçünü başardığına dair kanıt:

 1. Seçkin üne sahip prodüksiyon / etkinliklerde lider eğlence grubu;
 2. Uluslararası tanınma;
 3. Büyük ticari veya eleştirmenlerce beğenilen başarıların kaydı;
 4. Kuruluşlardan, eleştirmenlerden veya devlet kurumlarından gelen başarıların tanınması;
 5. Benzer durumdaki diğer kişilerle karşılaştırılabilir yüksek bir maaş veya diğer önemli ücretler.

 

Özel durum

Yüzde 75 Kuralı

Grup üyelerinin sadece yüzde 75'inin grupla en az bir yıl boyunca sürekli ve önemli bir ilişkisi olması gerekir.

 

Bir Yıllık İlişkiden Feragat

USCIS, hastalık veya beklenmedik bir durum nedeniyle eğlence grubunun önemli bir üyesinin yerini alan bir yabancı için bir yıllık ilişki şartından feragat edebilir.

 

Uluslararası İtibardan Feragat

USCIS, ulusal olarak kendi disiplinlerinde üstün olarak tanınmaları halinde eğlence grupları için uluslararası tanınma şartından feragat edebilir.

 

Sirk Personeli

Bir yıllık üyelik şartı, ayrılmaz ve gerekli olan ve ulusal tanınırlığa sahip bir sirke katılmak için gelen bir sirkin parçası olarak performans gösteren yabancı sirk personeli için geçerli değildir.

 

P-2 Sınıflandırma Vizesi

P-2 sınıflandırma vizesi, bir veya daha fazla ABD kuruluşu ile başka bir ülkedeki bu tür bir veya daha fazla kuruluş arasında karşılıklı bir değişim programı kapsamında bireysel olarak veya bir grubun parçası olarak performans sergileyen sanatçılar ve şovmenler için yararlıdır ve bireylerin 'karşılaştırılabilir becerilere' sahip olması gerekir.

 

P-3 Sınıflandırma Vizesi

P-3 sınıflandırma vizesi, kendi sanatlarını veya disiplinlerini geliştirmek, yorumlamak, temsil etmek, koçluk yapmak veya öğretmek için ABD'ye gelen, bireysel veya grup olarak kültürel açıdan benzersiz sanatçılara ve şovmenlere verilir. Kültürel olarak benzersiz, "belirli bir ülkeye, ulusa, topluma, sınıfa, etnik kökene, dine, kabileye veya diğer insan gruplarına özgü bir sanatsal ifade tarzı, metodoloji veya ortam" anlamına gelir.

 

Eşlik Eden Uzaylılar

Tüm P kategorileri, 'yüksek vasıflı, temel bir kişi ve yabancının performansının ayrılmaz bir parçası' olarak tanımlanan temel destek personeline izin verir, çünkü destek hizmetleri bir ABD çalışanı tarafından kolayca gerçekleştirilemez. Bu kategoriler P-1S, P-2S ve P-3S olarak sınıflandırılır.

 

Bize Ulaşın

Bir göçmenlik meselesi hakkında sorularınız varsa ve/veya bu süreçte yardıma ihtiyacınız varsa, lütfen göçmenlik avukatlarımızla iletişime geçin veya (800) 625-3404 numaralı telefondan Shihab & Associates Hukuk Bürosu'nu arayın. Aile göçmenliği, göçmen vizeleri, göçmen olmayan vizeler, çalışma vizeleri ve H1B vizeleri, Yatırımcı Vizeleri, PERM başvuruları, Yeşil Kartlar ve Daimi İkamet ve çok daha fazlası dahil olmak üzere çeşitli konuları ele alıyoruz.

Why Choose Shihab & Associates?

Retaining an Immigration Attorney is an Important Decision
 • Personal and Exceptional Approach to Processing Visas and Working With Our International Clients
 • US Immigration Services Offered in Columbus, Cleveland, Southfield, & Washington DC
 • Technologically Savvy Law Firm with Implementation of Numerous Tools to Deliver Case Progress

Secure an Immigration Attorney Today

Our lawyers will individually and clearly explain the visa or green card process and will simplify the complex procedure in small, easy to understand steps.

 • Please enter your first name.
 • Please enter your last name.
 • Please enter your phone number.
  This isn't a valid phone number.
 • Please enter your email address.
  This isn't a valid email address.
 • Please make a selection.
 • Please enter a message.
 • By submitting, you agree to be contacted about your request & other information using automated technology. Message frequency varies. Msg & data rates may apply. Text STOP to cancel. Acceptable Use Policy