Girişimciler için B-1 Ticari Ziyaretçi Vizesi

Columbus Ohio, Cleveland Ohio, Southfield, Michigan ve Washington, D.C.'deki bir göçmenlik avukatıyla iletişime geçin.

B-1 vizesi, Amerika Birleşik Devletleri'nde bir iş kurmak isteyen bir girişimciyseniz, sizin için uygun olabilecek kategorilerden biridir. Bu makale, B-1 vizesinin temel gereksinimlerini anlamanıza yardımcı olacak ve uygun olup olmadığınızı ve B-1 vizesinin ihtiyaçlarınıza uygun olup olmadığını belirlemenize yardımcı olacaktır. Tüm gereklilikleri karşıladığınızı kanıtlamak için başvurunuzla birlikte kanıt sunmanız gerekecektir.

B-1 Vizesi Bir Girişimci İçin Ne Zaman Çalışır?

B-1 ticari ziyaretçi vizesi, aşağıdaki durumlarda bir girişimci olarak sizin için uygun olacaktır:

 1. Amerika Birleşik Devletleri'ne yaptığınız ziyaretin amacı kısa ve geçici bir süre için olacaktır.
 2. Ziyaretinizden sonra ülkenize dönmeyi planlıyorsunuz
 3. Yurtdışındaki çalışmalarınızla ilgili ticari faaliyetlerde bulunacaksınız
 4. Bir ABD kuruluşu tarafından size ödeme yapılmayacaktır

Sizin için en uygun iş stratejisini planlayalım. Kanıtlanmış sonuçları olan yenilikçi bir firmayız.

ABD'de kalış süresi kısa ve geçici bir süre için olmalıdır

B-1 ziyaretçi vizesi, belirli ve tanımlanmış bir ticari faaliyet için Amerika Birleşik Devletleri'nde nispeten kısa bir süre geçirecek girişimciler tarafından kullanılabilir. B-1 ziyaretçi vizesi uzun süreli kalış süreleri için geçerli değildir. Tipik olarak, B-1 vizesinin izin verdiği maksimum kalış süresi altı aydır. Verilen gerçek kalış süresi, aslında altı aydan az olabilen, amaçlanan faaliyetinizi tamamlamanız için "adil ve makul" olan zaman dilimi olacaktır. Amerika Birleşik Devletleri'ne ve Amerika Birleşik Devletleri'nden seyahat masraflarınızı ve konaklamanızın masraflarını karşılamak için yeterli paranız olduğunu kanıtlamalısınız.

Yabancı ev adresinizi yurtdışında tutacağınızı ve ABD'de kaldığınız süre sona erdikten sonra ev adresinize dönmeyi planladığınızı belirtmelisiniz. Ayrıca, yurtdışındaki evinizle terk etme niyetinde olmadığınız başka bağlayıcı bağlarınız olduğunu da tespit etmeniz gerekir.

Ziyaretinizin amacı iş yapmak olmalıdır

B-1 ticari ziyaretçi vizesine hak kazanmak için, Amerika Birleşik Devletleri'ne seyahatinizin amacının ticari bir amaç için olacağını kanıtlamanız gerekir. Bu iş amacı aynı zamanda yurtdışındaki yabancı işiniz için "gerekli bir olay" olmalıdır; bu, ABD'deki amaçlanan ticari faaliyetlerinizin yurtdışındaki yabancı ticari faaliyetlerinizin bir işlevi ve doğrudan bağlantılı olması gerektiği anlamına gelir.

Bu, aşağıdakiler gibi çok çeşitli ticari faaliyetleri içerebilir:

 1. Toplantılara gitme
 2. Ortaklarla istişarelerde bulunmak
 3. Müzakerelere dahil olmak
 4. Amerika Birleşik Devletleri dışında üretilen ve bulunan mallar için sipariş alma
 5. Konferanslara gitmek
 6. Amerika Birleşik Devletleri'nde bir işletme açmak için, ofis alanı bulmak veya kiralık bir kira sözleşmesi imzalamak da dahil olmak üzere araştırma seçenekleri yürütmek

Amerika Birleşik Devletleri'ndeki Bir Kuruluştan Herhangi Bir Maaş Almamalısınız

B-1 ticari ziyaretçi vizesine hak kazanmak için, bir ABD kuruluşundan herhangi bir maaş almıyor olmanız gerekir. Bunun nedeni, B-1 vizesinin amacının, Amerika Birleşik Devletleri'nde yurtdışındaki yabancı ticari faaliyetlerinizle bağlantılı ve bunların bir parçası olan geçici ticari faaliyetler içindir. B-1 vizesi, Amerika Birleşik Devletleri'ne gelmek isteyenler için ABD'li bir işveren için çalışmak ve onlar tarafından ödenmek isteyenler için geçerli değildir. Yurtdışındaki yabancı işletmeniz tarafından ödeneceğini ve ABD'deki herhangi bir kaynaktan maaş geliri almayacağınızı belirlemelisiniz. Bununla birlikte, bir ABD kuruluşunun, makul, arızi ve Amerika Birleşik Devletleri'ndeyken meydana geldiği sürece harcamalarınız için size geri ödeme yapmasına izin verilir.

Vize Muafiyeti Olan Ülkelerin Vatandaşları için İstisna

ABD Dışişleri Bakanlığı tarafından vize muafiyet ülkesi olarak listelenen ülkelerden birindeyseniz, B-1 ziyaretçi vizesi damgası almadan ticari faaliyetlerde bulunmak için Amerika Birleşik Devletleri'ne girmeyi tercih edebilirsiniz. Bu rotanın bir dezavantajı vardır, çünkü kalış süreniz acil durumlar dışında uzatma olmaksızın 90 gün ile sınırlandırılacaktır.

Şu anda 37 vize muafiyeti olan ülke bulunmaktadır:

 1. Andorra
 2. Avustralya
 3. Avusturya
 4. Belçika
 5. Brunei Sultanlığı
 6. Çek Cumhuriyeti
 7. Danimarka
 8. Estonya
 9. Finlandiya
 10. Fransa
 11. Almanya
 12. Yunanistan
 13. Macaristan
 14. İzlanda
 15. İrlanda
 16. İtalya
 17. Japonya
 18. Letonya
 19. Lihtenştayn
 20. Litvanya
 21. Lüksemburg
 22. Malta
 23. Monako
 24. Hollanda
 25. Yeni Zelanda
 26. Norveç
 27. Portekiz
 28. San Marino
 29. Singapur
 30. Slovakya
 31. Slovenya
 32. Güney Kore
 33. İspanya
 34. İsveç
 35. İsviçre
 36. Tayvan
 37. Birleşik Krallık

Kanada, Meksika veya Bermuda vatandaşıysanız, vize muafiyet programı için uygun olmadığınızı, ancak kullanabileceğiniz başka programlar olabileceğini unutmayın. Ayrıntılar için bizimle iletişime geçin. Girişimciler için B-1 ziyaretçi vizesi veya takip etmekle ilgilenebileceğiniz göçmenlik vizesi kategorilerinden herhangi biri hakkında sorularınız varsa, göçmenlik avukatlarımız size yardımcı olabilir.

Why Choose Shihab & Associates?

Retaining an Immigration Attorney is an Important Decision
 • Personal and Exceptional Approach to Processing Visas and Working With Our International Clients
 • US Immigration Services Offered in Columbus, Cleveland, Southfield, & Washington DC
 • Technologically Savvy Law Firm with Implementation of Numerous Tools to Deliver Case Progress

Secure an Immigration Attorney Today

Our lawyers will individually and clearly explain the visa or green card process and will simplify the complex procedure in small, easy to understand steps.

 • Please enter your first name.
 • Please enter your last name.
 • Please enter your phone number.
  This isn't a valid phone number.
 • Please enter your email address.
  This isn't a valid email address.
 • Please make a selection.
 • Please enter a message.
 • By submitting, you agree to be contacted about your request & other information using automated technology. Message frequency varies. Msg & data rates may apply. Text STOP to cancel. Acceptable Use Policy